لفاف های بسته بندی Flexible Packaging

لفاف های بسته بندی یا بسته بندی های انعطاف پذیر ، راهکاری مطمئن در حفظ و ثبات کیفیت محصولات مشتریان و تقویت برندهای مطرح در زمینه صنایع غذایی و بهداشتی می باشند.

بسته بندی های انعطاف پذیر در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته اند به طوری که در رویداد Global Pouch  که در ماه ژوئن سال 2017 در میامی برگزار شد، چشم انداز بسیار جالبی درباره ی رشد بسته بندی های انعطاف پذیر به صورت کلی و پاکت ها به صورت منحصر به فرد ارائه گشت. به طوری که استفاده از لفاف های بسته بندی در میان برندهای تجاری تا 26 درصد افزایش داشته و 31 درصد دیگر این برندها نیز استفاده از لفاف های انعطاف پذیر را تا 5 سال آینده افزایش خواهند داد.

گزارش های موجود حاکی از این است که در زمینه بسته بندی های انعطاف پذیر رشد چشمگیری رخ داده است. اما از دیگر نظرسنجی های انجام شده در این زمینه به این امر نیز پی برده شده که بسته بندی های انعطاف پذیر جایگزین بسیار مناسبی برای بسته بندی های سخت بوده اند و دلیل این امر نیز آن بوده است که در درجه­­ی اول هزینه های تولیدی آن بسیار پایین تر است و دیگر اینکه در زمینه زنجیره تامین کارایی بهتری را ارائه می دهند. و این امر نیز به دلیل تقاضای بالای مصرف کنندگان می باشد.

بسته بندی های انعطاف پذیر و یا لفاف های بسته بندی، جهت پکیجینگ هرگونه مواد غذایی مانند میوه های تازه، سبزیجات و مواد بهداشتی به منظور کاهش وزن بسته­ی مورد نظر و یا مواد لبنی همچون شیر قابل استفاده می باشند. به علاوه ، این نوع از بسته بندی عاملی مهم در بسیاری از محصولاتی بوده که پاستوریزه می باشند چرا که طیف وسیعی از برندهای حال حاضر، از این گونه بسته بندی استفاده می نمایند. به همین جهت نیز شاهد گرایش گسترده صاحبان صنایع به بسته بندی های انعطاف پذیر آب میوه­های تازه، غذاهای آماده ، انواع سالاد ها و سس ها بوده ایم.

از دیگر ویژگی­های این نوع از بسته بندی می توان به راحتی در حمل و نقل آن اشاره نمود. چرا که بسیار سبک وزن بوده و به طور خاص به دلیل سهولت در حمل و نقل مورد استقبال واقع شده است. لفاف های بسته بندی دارای قابلیت مناسب چاپ پذیری به صورت شفاف و مات نیز می باشند.

یکی از انواع مهم لفاف های بسته بندی، پاکت ها هستند که جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه ها و قوطی ها به شمار می روند. این نوع از بسته بندی جهت انواع سوپ، سس، غذای کودک،غلات صبحانه، آجیل و انواع آبمیوه مورد استفاده قرار میگیرد. گسترش استفاده از این نوع بسته بندی باعث شده است تا مصرف آن در میان دیگر محصولات همچون ترشی، زیتون، خامه و… نیز فراگیر شود.

مزایا:

  • ویژگی آسان باز شو بودن
  • سبک وزن
  • حفظ طعم، بافت، مواد معدنی و ویتامین ها
  • طول عمر بیشتر محصولات
  • سرعت بالای بسته بندی

ما در گروه صنعتی پما نیز، راهکارهایی را در زمینه نگهداری و حفظ محصولات در جهت رفع نیاز های مشتریان همواره ارائه می نماییم. و به جرات می توانیم افتخار نماییم که یکی از پیشروان در این صنعت  بزرگ به شمار    می رویم.

اشتراک گذاری

Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Email

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا