سلفون حرارتی

سلفون حرارتی یک فیلم حرارتی است که جهت پوشش دادن سطوح چاپی برای تزئین و محافظت از آنها استفاده می شود. این فیلم به نام Thermal Film  نیز شناخته می شود و با چسب پوشش داده شده است.

کاربرد فیلم های حرارتی بسیار گسترده است و موارد مصرف آن بر روی سطوح مختلفی همچون عکس، نقشه، پوسترها، نقشه های صنعتی، کاتالوگ، بروشور و دیگر محصولاتی از این قبیل می باشد.

فیلم حرارتی علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به محصول می دهد ، باعث جلوگیری از بین رفتن و خراشیدگی محصول می شود.امروزه با گسترش تکنولوژی و فراگیر شدن آن، تمرکز بسیاری در سطح بین المللی برای ساخت ماشین آلات تولید فیلم حرارتی، به دلیل استفاده گسترده از این نوع فیلم وجود دارد. در واقع  هدف از ساخت این ماشین آلات تولید فیلم های حرارتی با ضخامت های متنوع و استفاده های گوناگون می باشد.

ساخت ماشین آلات سلفون حرارتی با هدف ارتقا تکنولوژی در این ماشین ها صورت می پذیرد. در واقع نکته ای که در ساخت این ماشین آلات از اهمیت بالایی برخوردار است، کنترل کردن آسان آن، توسط نیروی انسانی است.

ماشین های فیلم حرارتی به دو دسته تقسیم می شود:

  • ماشین فیلم حرارتی اتوماتیک
  • ماشین فیلم حرارتی نیمه اتوماتیک

فیلم حرارتی که در ایران با عنوان سلفون حرارتی نیز شناخته می شود (Cellophane) لمینت گرم با میکرون پایین است. سلفون حرارتی که به صورت مات و براق قابل تولید می باشد در انواع صنایع گوناگون قابل مصرف است. در واقع Thermal Lamination Film  علاوه بر اینکه موجب زیبایی محصول می شود، استحکام آن را نیز بالا می برد.

همانطور که قبلا بدان اشاره نمودیم، BOPP  کیفیت محصول شما را در برابر آسیب های احتمالی تضمین می کند. در واقع همه ی محصولاتی که تولید می شوند از سلفون حرارتی بهره می برند و استفاده از سلفون حرارتی را به صورت مات و براق ، می توان در اکثر محصولات مصرفی مشاهده نمود.

شرکت پلاستیک ماشین الوان که فعالیت خود را در زمینه چاپ و بسته بندی از سال 1376 با هدف اشتغالزایی و قطع واردات به کشور آغاز نموده است، در حال حاضر جدیدترین خط تولید خود را با نام Thermal Sheet  و یا Thermal Film  با توجه به نیاز گسترده این محصول در کشور راه اندازی نموده است. از آن جایی که این شرکت همواره به دنبال راهی نوین و جدید در جهت رشد و شکوفایی صنعت چاپ و بسته بندی بوده است، و مضاف بر آن، با توجه تحریم هایی که پیش روی کشور قرار دارد، ما در مجموعه صنعتی پلاستیک ماشین الوان تولید سلفون های حرارتی را آغاز نموده است. ما توانسته ایم با اتکا به دانش و تخصص واحد فنی و R & D  خود محصولی را که تا امروز آن را باید به عنوان محصول وارداتی تهیه می نمودیم، در کشور ایران تولید نماییم.

اشتراک گذاری

Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Email

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا